Cemse Haber
loading...

MBSTS’ye Girecek Adaylar Dikkat!

MBSTS’ye Girecek Adaylar Dikkat!

Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolu ve sözleşmeli personeli için Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınav Başvuruları Başladı. İşte adayların dikkat etmesi gereken kurallar

MBSTS Sınavı Başvuru Kılavuzu İndirmek için TIKLAYINIZ

MBSTS Sınavı Başvuru İşlemleri içinTIKLAYINIZ

1: 2018 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2018-DİB-MBSTS), 7 Nisan 2018 tarihinde aşağıda belirtilen 34 il merkezlerinde yapılacaktır

SINAV SÜRESİ 90 DAKİKA

2: MBSTS, saat 14.45’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

BAŞVURULAR BAŞLADI

3: Sınava başvurular, 14-22 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Geç başvuru günü, 6 Mart 2018 tarihidir

RESİMLERİNİZİ YENİLEYİN

4:ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar başvurularını, Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer alacaktır. Başvuru Merkezleri tarafından başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar, başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya diledikleri bir Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. Posta yoluyla başvuru alınmayacak, elden yapılmak istenen başvurular kabul edilmeyecektir. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olacaktır.

2018 MBSTS  Kitapları İçeriklerini İncelemek İçin:  TIKLAYINIZ. 

SINAV ÜCRETİ:
5: Sınava girecek adaylar, 125,00 TL olan sınav ücretini, 14-23 Şubat 2018 tarihleri arasında yatıracaklardır.

GEÇ BAŞVURU YAPANLARA 190 TL CEZA
6: Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün 190,00 TL. olarak yatıracaklardır.

SINAVA BİR SAAT ÖNCEDEN GELİN

7: Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Sınav günü saat 14.30’a kadar adayların sınav binalarına alınma dinihaber.com işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar saat 14.30’dan sonra sınav binalarına sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklardır.
65 DAKİKA KURALI

8: Salonda sınav evrakı poşeti açıldıktan sonra adayların sınav süresinin ilk 65 dakikası ve son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 65 dakikası tamamlanana kadar sınav binasında bekletilecektir.

2018 MBSTS  Kitapları İçeriklerini İncelemek İçin TIKLAYINIZ  TIKLAYINIZ. 

HER TÜRLÜ DİKKAT CEKİCİ DAVRANIŞ KOPYA SAYILACAK

9: Konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, * Salondaki görevlilere soru sormaları, * Müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları, * Birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, * sınav cevaplama süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları, *sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap alanlarında işaretleme yapmaya devam etmeleri, * Sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ